Разлика помеѓу преработките на „Орбитален период“

Одземени 6 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Менува: ar:دور مداري
с (r2.7.1) (Бот Додава: fa:تناوب مداری)
с (r2.7.1) (Бот Менува: ar:دور مداري)
 
[[als:Siderische Periode]]
[[ar:فترةدور الدورانمداري]]
[[ast:Periodu orbital]]
[[bn:নাক্ষত্রিক পর্যায়]]
24.517

уредувања