Разлика помеѓу преработките на „25 април“

Додадени 36 бајти ,  пред 9 години
с
Бот Додава: kn:ಏಪ್ರಿಲ್ ೨೫
с (r2.6.5) (Бот Брише: ksh:25. Apprill)
с (Бот Додава: kn:ಏಪ್ರಿಲ್ ೨೫)
[[jv:25 April]]
[[kl:Apriili 25]]
[[kn:ಏಪ್ರಿಲ್ ೨೫]]
[[pam:Abril 25]]
[[ka:25 აპრილი]]
[[ro:25 aprilie]]
[[qu:25 ñiqin ayriway killapi]]
[[ru:25 апреля]]
[[rue:25. апріль]]
[[ru:25 апреля]]
[[sah:Муус устар 25]]
[[se:Cuoŋománu 25.]]
8.502

уредувања