Разлика помеѓу преработките на „Комплексен број“

Додадени 47 бајти ,  пред 9 години
с
с (r2.6.3) (Бот Додава: be, be-x-old, gan, oc, pnb, sh, tl, tt Менува: sq, yo)
[[oc:Nombre complèxe]]
[[pnb:کمپلیکس نمبر]]
[[km:ចំនួនកុំផ្លិច]]
[[pms:Nùmer compless]]
[[pl:Liczby zespolone]]
8.502

уредувања