Разлика помеѓу преработките на „Соломони“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Менува: sr:Соломонова Острва
с (r2.7.1) (Бот Додава: ckb:دوورگەکانی سلێمان)
с (r2.7.1) (Бот Менува: sr:Соломонова Острва)
[[sl:Salomonovi otoki]]
[[ckb:دوورگەکانی سلێمان]]
[[sr:Соломонова острваОстрва]]
[[sh:Solomonski Otoci]]
[[fi:Salomonsaaret]]
2.892

уредувања