Разлика помеѓу преработките на „Храм на Христос Спасителот“

с
нема опис на уредувањето
с (Бот Менува: ca:Catedral del Crist Salvador)
с
[[Категорија:Руски православни катедрали]]
[[Категорија:Катедрали во Москва]]
[[Категорија:АрхитектураЦркви од 19 век]]
[[Категорија:АрхитектураЦркви од 20 век]]
[[Категорија:АрхитектураЦркви од 19 век]]
[[Категорија:Православни храмови]]