Храм на Христос Спасителот: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Менува: ca:Catedral del Crist Salvador)
сНема опис на уредувањето
[[Категорија:Руски православни катедрали]]
[[Категорија:Катедрали во Москва]]
[[Категорија:АрхитектураЦркви од 19 век]]
[[Категорија:АрхитектураЦркви од 20 век]]
[[Категорија:АрхитектураЦркви од 19 век]]
[[Категорија:Православни храмови]]