Разлика помеѓу преработките на „Црква Света Софија (Софија)“

с
нема опис на уредувањето
с
[[Категорија:Православни цркви во Бугарија]]
[[Категорија:Претворени објекти во џамии]]
[[Категорија:АрхитектураЦркви од 6 век|Софија]]
[[Категорија:Храмови посветени на Света Софија|Софија]]