Полтавска Област: Разлика помеѓу преработките

Додадени 24 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Додава: tr:Poltava Oblastı
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: zh-min-nan:Poltava séng)
с (r2.7.1) (Бот Додава: tr:Poltava Oblastı)
[[fi:Pultavan alue]]
[[sv:Poltava oblast]]
[[tr:Poltava Oblastı]]
[[uk:Полтавська область]]
[[zh:波尔塔瓦州]]
24.517

уредувања