Разлика помеѓу преработките на „Релеј“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
Релеи преместена како Релеј
(Создадена страница со: РЕЛЕИ Релеи е направа која се користи за прекинување или воспоставување на струјнот...)
 
с (Релеи преместена како Релеј)