Разлика помеѓу преработките на „Кинески јазик“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
Бот Менува: qu:Ch'un simi
с (r2.6.2) (Бот Менува: qu:Chinu simi)
с (Бот Менува: qu:Ch'un simi)
[[ty:Reo Tinitō]]
[[ro:Limba chineză]]
[[qu:ChinuCh'un simi]]
[[ru:Китайский язык]]
[[rue:Кітайскый язык]]
101

уредување