Ставрополски Крај: Разлика помеѓу преработките

Додадени 40 бајти ,  пред 12 години
с
r2.6.4) (Бот Додава: kbd:Ставропол Къэрал
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.6.4) (Бот Менува: sr:Ставропољска Покрајина)
с (r2.6.4) (Бот Додава: kbd:Ставропол Къэрал)
[[it:Territorio di Stavropol']]
[[he:מחוז סטברופול]]
[[kbd:Ставропол Къэрал]]
[[ka:სტავროპოლის მხარე]]
[[sw:Stavropol Krai]]
127.308

уредувања