Разлика помеѓу преработките на „Халоген“

Додадени 38 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: fa:گروه کالکوژن‌ها
с (Создадена страница со: '''Халогените елементи''' се хемиските елементи во групата 16 (стар стил: VIB или VIA) од пер...)
 
с (r2.7.1) (Бот Додава: fa:گروه کالکوژن‌ها)
[[eo:Elemento de grupo 16]]
[[eu:Anfigeno]]
[[fa:گروه کالکوژن‌ها]]
[[fr:Chalcogène]]
[[ko:16족 원소]]
24.517

уредувања