Бакминстерфулерен: Разлика помеѓу преработките

Додадени 28 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Додава: nl:Buckminsterfullereen
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: nl:Buckminsterfullereen)
[[fr:Buckminsterfullerène]]
[[it:Buckminsterfullerene]]
[[nl:Buckminsterfullereen]]
[[sv:Buckminsterfulleren]]
[[zh:碳60]]
24.517

уредувања