Разлика помеѓу преработките на „Скрапар (округ)“

Одземени 53 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Refimprove|date=December 2009}} right|Map showing Skrapar within Albania '''Округот Скрапас''' ({{Lang-sq|Rret...)
 
[[Image:AlbaniaSkrapar.png|right|Map showing Skrapar within AlbaniaСкрапар.]]
{{Refimprove|date=December 2009}}
[[Image:AlbaniaSkrapar.png|right|Map showing Skrapar within Albania]]
 
'''Округот Скрапас''' ({{Lang-sq|Rrethi i Skraparit}}) е еден од 36-те окрузи во Албанија. Округот има население од 18,872 жители<ref>{{cite web|url=http://www.instat.gov.al/graphics/doc/tabelat/Treguesit%20Sociale/Popullsia/POP%202009/t2.xls|title=POPULLSIA SIPAS RRETHEVE, 2001-2010|publisher=Albanian Institute of Statistics|accessdate=2010-09-09}}</ref> и површина од 775&nbsp;km². Во округот се наоѓаат следните населени места: