Ензим: Разлика помеѓу преработките

Додадени 17 бајти ,  пред 16 години
с
{{Link FA|bg}}
с (robot Adding: en, ms, sr)
с ({{Link FA|bg}})
|'''Лигази'''<br/>||Катализираат [[синтеза]] на -C-O-, -C-N-, -C-C- врска||''Глутамин-синтетаза. Ензими кои ги активираат [[Амино киселина|амино киселините]]''
|}
 
[[Категорија:Биохемија]]
 
{{Link FA|bg}}
 
[[bg:Ензим]]
95

уредувања