Географија на Босна и Херцеговина: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
с (+Bosnia and Herzegovina topographic map.svg)
Нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[File:Bosnia and Herzegovina topographic map-mk.svg|240px|thumb|right|Топографска карта на Босна и Хервеговина.]]
[[Податотека:Bk-map.png|thumb|240px|Географски координати : {{coord|44|N|18|E|display=inline,title}} ]]