Тропски циклон: Разлика помеѓу преработките

Додадени 10 бајти ,  пред 12 години
с
r2.5.5) (Бот Менува: pap:Tormenta tropikal
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: jv:Siklon tropis)
с (r2.5.5) (Бот Менува: pap:Tormenta tropikal)
{{Link FA|pt}}
{{Link FA|zh}}
 
[[zh-yue:熱帶氣旋]]
 
[[af:Tropiese sikloon]]
[[om:Tropical cyclone]]
[[pnb:چکھڑ]]
[[pap:HorcanTormenta tropikal]]
[[pl:Cyklon tropikalny]]
[[pt:Ciclone tropical]]
[[yi:שטורעם ווינט]]
[[yo:Ìjìláyípo Ilẹ̀-Olóoru]]
[[zh-yue:熱帶氣旋]]
[[zh:熱帶氣旋]]
43.100

уредувања