Разлика помеѓу преработките на „Папа Григориј XII“

Одземени 8 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.5.2) (Бот Додава: bg:Григорий XII)
с
[[Категорија:Родени во 1326 година]]
[[Категорија:Починати во 1417 година]]
[[Категорија:Луѓе од ВенецијаВенецијанци]]
[[Категорија:Папи]]
[[Категорија:Италијански папи]]