Трактат: Разлика помеѓу преработките

Додадени 56 бајти ,  пред 11 година
с
r2.5.1) (Бот Додава: hr:Traktat, th:ศาสตรนิพนธ์
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.6.4) (Бот Додава: et:Traktaat)
с (r2.5.1) (Бот Додава: hr:Traktat, th:ศาสตรนิพนธ์)
[[es:Tratado]]
[[fr:Traité (littérature)]]
[[hr:Traktat]]
[[io:Traktato]]
[[it:Trattato (opera)]]
[[pt:Tratado (estudo)]]
[[ru:Трактат (литература)]]
[[th:ศาสตรนิพนธ์]]
[[uk:Трактат]]
[[vi:Chính luận]]
59.415

уредувања