Полуспроводник: Разлика помеѓу преработките

Одземени 59 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
КОЈА Е МАЈКАТА ВО HOW I MET YOUR MOTHER????
 
Носители на електричеството низ полуспроводниците во електричното поле се празнините кои се движат во насока на електричното поле и електроните кои се движат во насока спротивна на насоката на електричното поле.