Разлика помеѓу преработките на „Папа Каликст I“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Менува: be:Калікст I, Папа Рымскі
с (r2.5.2) (Бот Додава: sh:Kalist I)
с (r2.7.1) (Бот Менува: be:Калікст I, Папа Рымскі)
 
[[af:Pous Callixtus I]]
[[be:Калікст I, папаПапа рымскіРымскі]]
[[be-x-old:Калікст I (папа рымскі)]]
[[br:Kallist Iañ]]
2.892

уредувања