14 март (родени): Разлика помеѓу преработките

Додадени 293 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: бришење на шаблон {{Без извори}})
Нема опис на уредувањето
 
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1820]] 
|[[Виторио Емануел Втори]], [[италија]]нскиот крал, прв монарх на обединета [[Италија]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1862]] 
|[[Вилхелм Бјеркнес]], основач на метеорологијата како наука.
|-
|valign="top" align="right"|[[1866]] 
|[[Алексеј Троицки]], руски шаховски композитор.
|-
|valign="top" align="right"|[[1879]]