Разлика помеѓу преработките на „Посејдон“

Додадени 18 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: sw:Poseidoni
с (r2.7.1) (Бот Додава: sw:Poseidoni)
[[Категорија:Грчки божества]]
[[Категорија:Олимписки богови]]
 
Посејдон на секоја статуа бил изразен како држи трозаб.
 
[[af:Poseidon]]
[[he:פוסידון]]
[[ka:პოსეიდონი]]
[[sw:Poseidoni]]
[[la:Posidon]]
[[lv:Poseidons]]
[[vi:Poseidon]]
[[zh:波塞冬]]
Посејдон на секоја статуа бил изразен како држи трозаб.
86.434

уредувања