Телескоп: Разлика помеѓу преработките

Додадени 16 бајти ,  пред 11 година
с
r2.6.4) (Бот Додава: az:Teleskop
с (r2.5.2) (Бот Додава: be, be-x-old, gan, tg, ur, yo)
с (r2.6.4) (Бот Додава: az:Teleskop)
[[ar:مقراب]]
[[ast:Telescopiu]]
[[az:Teleskop]]
[[zh-min-nan:Tiàu-kiàⁿ]]
[[be:Тэлескоп]]
127.116

уредувања