Разлика помеѓу преработките на „Иван Точко“

Одземени 12 бајти ,  пред 9 години
с
Отстрането уредувањето на 62.162.216.184 (разговор), вратено на последната верзија на Wichren
с (Отстрането уредувањето на 62.162.216.184 (разговор), вратено на последната верзија на Wichren)
* Плуто (драма, 1972)
* Охридска трилогија (три драмски текстови - Под Акропол, Робинка и Плуто, 1974)
da ede kuro
 
= Наводи =