Разлика помеѓу преработките на „Џовани Батиста Ходиерна“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: мини|десно|Џовани Батиста Ходиерна '''Џовани Батиста Ходиерна'''...)
 
с
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.seds.org/messier/xtra/similar/hodierna.html Џовани Батиста Ходиерна ] - SEDS {{en}}
* [http://www.seds.org/messier/xtra/Bios/hodierna.html Придонесот на Ходиерна за астрономијата] - SEDS {{en}}