Разлика помеѓу преработките на „Игнатиј I Цариградски“

с
Бот Менува: bg:Игнатий Константинополски; козметички промени
с (Бот Менува: bg:Игнатий Константинополски; козметички промени)
| ordination =
| consecration =
| enthroned = 847<br />867
| ended = 858<br />877
| province =
| diocese =
[[Категорија:Христијански светци од 9 век]]
 
[[bg:Игнатий (константинополски патриарх)Константинополски]]
[[ca:Ignasi I de Constantinoble]]
[[de:Ignatios I. (Patriarch)]]
[[en:Patriarch Ignatius of Constantinople]]
[[el:Πατριάρχης Ιγνάτιος]]
[[en:Patriarch Ignatius of Constantinople]]
[[es:Ignacio de Constantinopla]]
[[fr:Ignace de Constantinople]]