Ахмед Сезер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 177 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
На [[5 мај]] [[2000]] година бил избран за претседател на Турција од страна на Турскиот парламент. Во текот на својот мандат, тој помилувал повеќе од 260 затвореника.
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Сезер, Ахмед}}
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Претседатели на Турција]]
 
[[ar:أحمد نجدت سيزر]]