Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Квантна механика“

с
r2.4.6) (Бот Додава: ms:Kategori:Mekanik kuantum
с (r2.4.6) (Бот Додава: et:Kategooria:Kvantmehaanika)
с (r2.4.6) (Бот Додава: ms:Kategori:Mekanik kuantum)
[[lmo:Categuria:Mecàniga di quanta]]
[[hu:Kategória:Kvantumfizika]]
[[ms:Kategori:Mekanik kuantum]]
[[mn:Ангилал:Квант механик]]
[[nl:Categorie:Kwantummechanica]]
109.264

уредувања