Разлика помеѓу преработките на „Фолна киселина“

Одземени 10 бајти ,  пред 10 години
с
r2.6.5) (Бот Менува: ta:இலைக்காடி
с (Бот Менува: ar:حمض الفوليك)
с (r2.6.5) (Бот Менува: ta:இலைக்காடி)
[[fi:Foolihappo]]
[[sv:Folsyra]]
[[ta:இலைக்காடி]]
[[ta:போலிக் அமிலம்]]
[[te:ఫోలిక్ ఆమ్లం]]
[[th:กรดโฟลิก]]
827

уредувања