Разлика помеѓу преработките на „Сулејман Демирел“

Додадени 1.384 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
 
Во текот на [[1987]] година, тој повторно станал премиер, а во [[1993]] година станал [[претседател на Турција]], и на таа функција останал до [[2000]] година.
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Демирел}}
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Истанбулски технички универзитет]]
[[Категорија:Премиери на Турција]]
[[Категорија:Претседатели на Турција]]
 
[[ar:سليمان ديميريل]]
[[az:Süleyman Dəmirəl]]
[[bg:Сюлейман Демирел]]
[[da:Süleyman Demirel]]
[[de:Süleyman Demirel]]
[[en:Süleyman Demirel]]
[[el:Σουλεϊμάν Ντεμιρέλ]]
[[es:Süleyman Demirel]]
[[fr:Süleyman Demirel]]
[[ko:쉴레이만 데미렐]]
[[hr:Süleyman Demirel]]
[[io:Süleyman Demirel]]
[[id:Süleyman Demirel]]
[[os:Демирель, Сулейман]]
[[it:Süleyman Demirel]]
[[he:סוליימאן דמירל]]
[[ka:სულეიმან დემირელი]]
[[ku:Süleyman Demirel]]
[[lv:Sīlejmans Demirels]]
[[hu:Süleyman Demirel]]
[[ml:സുലെയ്മാൻ ദെമിറേൽ]]
[[nl:Süleyman Demirel]]
[[ja:スュレイマン・デミレル]]
[[no:Süleyman Demirel]]
[[oc:Süleyman Demirel]]
[[pl:Süleyman Demirel]]
[[pt:Süleyman Demirel]]
[[ru:Демирель, Сулейман]]
[[fi:Süleyman Demirel]]
[[tr:Süleyman Demirel]]
[[udm:Демирель, Сулейман]]
[[ug:سۇلايمان دېمىرەل]]
[[yo:Süleyman Demirel]]
[[zh:苏莱曼·德米雷尔]]