Месут Јилмаз: Разлика помеѓу преработките

Додаден 21 бајт ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| predecessor3 =[[Јилдирим Акбулут]]
| successor3 =[[Сулејман Демирел]]
| birth_date ={{Birthроден date and ageна|19476|11ноември|6|df=y1947}}
| birth_place =[[{{роден во|Истанбул]]}}, [[Турција]]
| death_date =
| death_place =