Разлика помеѓу преработките на „Калиум хидроксид“

Додадени 39 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: fa:پتاسیم هیدروکسید
с (Создадена страница со: {{chembox | verifiedrevid = 402558433 | Name = Калиум хидроксид | ImageFile = Potassium hydroxide.jpg | ImageSize = 200px | ImageName =...)
 
с (r2.7.1) (Бот Додава: fa:پتاسیم هیدروکسید)
[[en:Potassium hydroxide]]
[[es:Hidróxido de potasio]]
[[fa:پتاسیم هیدروکسید]]
[[fr:Hydroxyde de potassium]]
[[gl:Hidróxido de potasio]]
5.104

уредувања