Состојба на материјата: Разлика помеѓу преработките

с
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Отстрането уредувањето на 77.29.141.75 (разговор), вратено на последната верзија на [[User:Тиверополник|Тивероп)
[[lmo:Stat de la materia]]
[[hu:Halmazállapot]]
[[ml:ദ്രവ്യത്തിന്റെ അവസ്ഥകൾ]]
[[mn:Бодисын төлөв]]
[[nl:Aggregatietoestand]]
[[nn:Aggregattilstand]]
[[mhr:Эмен улмылык]]
[[pnb:مادے دی ونڈ]]
[[pl:Stan skupienia materii]]
[[pt:Estados físicos da matéria]]
[[ro:Stare de agregare]]
[[ru:Агрегатное состояние]]
[[sq:Gjendja Agregateagregate]]
[[simple:States of matter]]
[[sl:Agregatno stanje]]
43.100

уредувања