Амбасадор: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 12 години
с
r2.7.1) (Бот Менува: ko:대사 (외교관)
[проверена преработка][проверена преработка]
с ([r2.6.5] Бот Менува: ko:특명전권대사)
с (r2.7.1) (Бот Менува: ko:대사 (외교관))
[[fr:Ambassadeur]]
[[gd:Tosgair]]
[[ko:특명전권대사대사 (외교관)]]
[[hi:दूत]]
[[hr:Veleposlanik]]
24.517

уредувања