Разлика помеѓу преработките на „Паун“

Одземени 15 бајти ,  пред 13 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
==Надворешни врски==
{{Wiktionary}}
* [http://database.amyspeacockparadise.com/ Датотека на видови пауни] {{en}}
* [http://www.peafowl.org/ARTICLES/index.htm База на знаење при Обединетото здружение за пауни] {{en}}