Разлика помеѓу преработките на „Летна универзијада - 1983“

с
r2.7.1) (Бот Додава: it:XII Universiade
с (Бот Додава: th:กีฬามหาวิทยาลัยโลกฤดูร้อน 1983; козметички промени)
с (r2.7.1) (Бот Додава: it:XII Universiade)
 
[[en:1983 Summer Universiade]]
[[ko:1983년 하계 유니버시아드]]
[[hr:Ljetna univerzijada 1983.]]
[[it:XII Universiade]]
[[ja:1983年夏季ユニバーシアード]]
[[ko:1983년 하계 유니버시아드]]
[[pl:Letnia Uniwersjada 1983]]
[[pt:Universíada de Verão de 1983]]
5.104

уредувања