Разлика помеѓу преработките на „Филипо Инѕаги“

Додадени 59 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.6.3) (Бот Додава: is:Filippo Inzaghi)
с
}}
 
'''Филипо Инѕаги''' (роден на {{роден на|9|август|1973}}) е [[Италија|италијански]] [[фудбалер]] кој игра на позиција [[напаѓач]] и во моментот игра во екипата на [[Милан]].
{{Шаблон:Фудбалери на Милан}}
{{Шаблон:Фудбалери на Милан 2010/2011}}