Разлика помеѓу преработките на „Усќудар“

Одземени 9 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Менува: tr:Üsküdar; козметички промени
с (r2.5.2) (Бот Додава: zh:于斯屈达尔)
с (Бот Менува: tr:Üsküdar; козметички промени)
{{Infobox settlement
|name = Ускудар<br />Üsküdar
|official_name = Општина Ускудар
|native_name = Üsküdar Belediyesi
[[fi:Üsküdar]]
[[sv:Üsküdar]]
[[tr:Üsküdar, İstanbul]]
[[zh:于斯屈达尔]]