Разлика помеѓу преработките на „Малесија“

Додадени 99 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с
:''Не се исповетувајте со азиската држава [[Малезија]].''
[[Податотека:Map of Malesia.png|мини|400п|десно|Карта на Малесија со населените места]]
'''Малесија''' е ридско-планински предел во Западна Македонија, карактеристичен по својата историја, етнологија и култура.