Разлика помеѓу преработките на „Придавка“

Одземени 232 бајти ,  пред 9 години
с
Отстрането уредувањето на 62.162.198.112 (разговор), вратено на последната верзија на SieBot
с (Отстрането уредувањето на 62.162.198.112 (разговор), вратено на последната верзија на SieBot)
[[yi:אדיעקטיוו]]
[[zh:形容词]]
Придавките се најдобри можеш да пофалиш некого за добриот труд. Од друга страна тие се и лоши бидејќи можеш да повредиш некого!