Разлика помеѓу преработките на „Придавка“

Одземени 16 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
[[yi:אדיעקטיוו]]
[[zh:形容词]]
Придавките се најдобри можеш да пофалиш некого а некого за добриот труд. Од друга страна тие се и лоши бидејќи можеш да повредиш некого!
Анонимен корисник