Отвори го главното мени

Промени

Додадени 248 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
[[yi:אדיעקטיוו]]
[[zh:形容词]]
Придавките се најдобри можеш да пофалиш некого а некого за добриот труд. Од друга страна тие се и лоши бидејќи можеш да повредиш некого!
Анонимен корисник