Разлика помеѓу преработките на „Џон Филд“

Одземени 10 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: uk:Джон Філд)
с
* {{IMSLP|id=Field%2C_John|cname=Џон Филд}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Филд, Џон}}
[[Категорија:Класицистички композитори|Филд, Џон]]
[[Категорија:РомантистичкиКласицистички композитори|Филд, Џон]]
[[Категорија:ИрскиРомантистички композитори|Филд, Џон]]
[[Категорија:Ирски пијанисти|Филд, Џонкомпозитори]]
[[Категорија:Ирски пијанисти]]
 
[[ca:John Field]]