Хусни Џемаили: Разлика помеѓу преработките

Додадени 24 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| placeofburial_label =
| placeofburial =
| placeofbirth =[[Гњилање]], {{роден во|ТетовскоКосово}}, [[СФРЈ]], денес [[Македонија]]
| placeofdeath =
| placeofburial_coordinates
| laterwork =
}}
'''Хусни Џемаили''' ([[албански]]: ''Husni Xhemaili'';[[Гњилање]], [[Косово]], {{роден на|12|март|1984}} - {{починал во|Тетовско}}, {{починал на|10|јули|2001}}) бил поранешен член на [[ОНА]].
 
Во редовите на ОНА се приклучил во текот на [[март]] [[2001]] година, како војник во првите единици на Бригадата 112 “Мујдин Алиу”.