Хусни Џемаили: Разлика помеѓу преработките

Додадени 102 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{Infobox military person
| name = '''Хусни Џемаили'''<br>Husni Xhemaili
| image =
| caption =
| laterwork =
}}
'''Хусни Џемаили''' ([[албански]]: ''?Husni Xhemaili'';Гњилање, Косово, {{роден на|12|март|1984}} - {{починал во|Тетовско}}, {{починал на|10|јули|2001}}) ебил поранешен член на [[ОНА]].
 
Во редовите на ОНА се приклучил во текот на [[март]] [[2001]] година, како војник во првите единици на Бригадата 112 “Мујдин Алиу”.
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Хусеини, Бурим }}
[[Категорија:МакедонскиКосовски Албанци]]
[[Категорија:Членови на ОНА]]
[[Категорија:Тетовци]]