Разлика помеѓу преработките на „Хајредин Арифи“

нема опис на уредувањето
'''Хајредин Арифи''' ([[албански]]: ''?''; [[Селце (Тетовско)|Селце ]], {{роден во|Тетовско}}) е поранешен член на [[ОНА]].
 
Загинал на [[20 март]] [[2001]] година во една престрелка со македонските безбидносни сили. По ова, неговото тело било префрлено и погребено во неговото родно село СлатиноСелце<ref>{{цитирана книга|last=Менај|first=Петрит|title=ОНА- Порака и надеж|publisher=Фондација - Институт отворено општество|location=Скопје|date=2008}}</ref>.
== Наводи ==
{{наводи}}