Разлика помеѓу преработките на „Палатица“

Одземени 100 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
| слика мапа=
| име= Палатица
| општина= [[Општина Желино]]
| популација= 2516
| година= 2002
| поштенски број=
| надморска височина=
| географска широчина=42° 2' 20" сев. ш.
| географска должина=21° 3' 24" ист. д.
| lat_dir=N | lat_deg=42 | lat_min=2 | lat_sec=20
| lon_dir=E | lon_deg=21 | lon_min=3 | lon_sec=24