Разлика помеѓу преработките на „Слободан Милошевиќ“

с
нема опис на уредувањето
с
с
}}
 
'''Слободан Милошевиќ''' ([[српскохрватски]]: ''Слободан Милошевић''; роден на [[20 август]] [[1941]] во [[Пожаревац]] - 11 март 2006 во [[ХагаХаг]]) бил [[Југославија|југословенски]] и [[Србија|српски]] политичар и [[правник]], [[Претседател на Србија]], која функцијата ја извршувал од [[1989]] до [[1997]] година и подоцна [[Претседател на Југославија]] од 1997 до 2000.
 
На [[1 април]] [[2001]] бил уапсен, а на [[28 јуни]] истата година предаден на [[Хашки трибунал|Хашкиот трибунал]], каде починал.
1.270

уредувања