Разлика помеѓу преработките на „Тиренско Море“

Додадени 38 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: hy:Տիրենյան ծով)
{{coord|39|31|22|N|13|21|12|E|type:waterbody|display=title}}
 
[[Категорија:Мориња]]
[[Категорија:Средоземно Море]]
[[Категорија:Географија на Италија]]