Разлика помеѓу преработките на „Ауце (општина)“

Одземени 18 бајти ,  пред 9 години
с
r2.6.3) (Бот Додава: nl:Auce (gemeente) Брише: it:Auce (comune), pl:Auces novads
с (Бот Додава: it:Auce (comune))
с (r2.6.3) (Бот Додава: nl:Auce (gemeente) Брише: it:Auce (comune), pl:Auces novads)
[[Категорија:Општини во Летонија]]
 
[[et:Auce piirkond]]
[[en:Auce municipality]]
[[es:Municipalidad de Auce]]
[[et:Auce piirkond]]
[[it:Auce (comune)]]
[[lt:Aucės savivaldybė]]
[[lv:Auces novads]]
[[pllt:AucesAucės novadssavivaldybė]]
[[itnl:Auce (comunegemeente)]]
[[ru:Ауцский край]]
21.521

уредување